Lazer Epilasyon Uygulamaları

Gelişen teknoloji ile birlikte şu an pratik olarak uygulanmakta olan lazer epilasyon cihaz çeşitleri 3 tanedir. Bunlar şunlardır:

ALEX PLUS LAZER

Açık renk cilt, siyah tüylerde etkilidir.Tüm dünyada ve Türkiye de en çok tercih edilen sistemdir. Genelde Türk insanı açık tenli, siyah kıl yapısına sahiptir.Alex Plus lazer kıl köküne ulaşarak kalıcı ve etkili sonuç alınmasını sağlar.

Nd:YAG LAZER

Her cilt rengine güvenle uygulanır, ince kıllarda da etkilidir. En koyu cilt tipi Afro-Americana dahil, cilt lekelenmesine sebep olmaksızın uygulanabilir. Bu nedenle yazın uygulanmasında bir sakınca yoktur.

DİODE LAZER

Sadece ince, zayıf tüylerde başarılıdır. Bu nedenle daha çok yüzdeki ince tüylerde etkilidir. Cilde çok yakın mesafeden atışlar yapıldığından, bölgeyi soğutmak için jel sürülür. Koyu renk tenlerde bile işe yaramaktadır.


Lazer Epilasyon Nedir & Nasıl Uygulanır

Vücutun birçok bölgesinde çıkan istenmeyen kıllarınızdan, tüylerinizden bıkıp kurtulmak için denediğiniz birçok yöntemlerin başında gelen cımbızla uğraşmaktan veya ağdadan ve acısından sıkıldıysanız, lazer epilasyon tam da size göre bir yöntem olabilir. Lazer epilasyon özellikle son yıllarda ülkemizde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan yöntemler arasında başarıya ulaşan en etkili yöntemdir. Lazer epilasyonunun çalışma yöntemi istenmeyen tüylerin kökünden kazınması prensibine dayanır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ? Lazer epilasyonu yapılma prensibi aslında çok basit ve kolay bir yöntemdir. Lazer epilasyon cihazı ile yapılan epilasyon yönteminde cilt uzmanı tarafından elle kontrol edilen cihaz tüylü olan bölgeye lazer enerjisi gönderir. Kıl köklerine ulaşan lazer enerji tüylerin işlevini kaybetmesini sağlar. Ama bilinmesi gereken bir durum ise lazer enerji o an uzayan tüyler üzerinde etkilidir. Bundan dolayı tek seans yeterli olmadığından 3 -4 seans yapılarak tüylerden kurtulmak mümkündür..

Detaylı Bilgi için Bizi Arayın.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Lazer epilasyon uygulaması üç basamaklı bir süreçtir. Lazer epilasyon öncesinde uygulamanın yapılacağı alan temizlenir ardından bu bölgedeki uzun kıllar kısaltılır jel sürülerek lazer uygulamasına başlanır. Lazer epilasyonda verilen enerji nüfuz ettiği deriden geçerek tüy folikülündeki pigment tarafından emilmekte ve tüy folikülleri etkisiz hale getirilmektedir. Lazer epilasyonun yapılacağı bölgeye göre işlem birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Lazer epilasyonun ardından en fazla bir birkaç sonra tüyler kendiliğinden dökülür.
Doğru vakalarda, doğru dozla kullanıldığı takdirde lazer epilasyon son derece güvenli bir yöntemdir. Ayrıca lazer epilasyon cihazları FDA onaylıdır.
Lazer epilasyon diğer yöntemlere oranla uygulama alanlarında kısa sürede ve etkili çözüm sağlar. Ayrıca özel bakım da gerektirmez.
- Kalp pili olanlar
- Sara hastalığı olanlar
- Hamile kadınlar
- Sarı beyaz ve ayva tüye sahip olanlarda lazer epilasyon uygulaması sakıncalıdır.
Lazer epilasyonda genellikle 5-6 seans ardından kesin sonuç alınabilir. Seans aralıkları ise uygulama bölgesindeki cilt yapısı ve kıl tipine göre değişim göstermektedir.Yüz bölgesi ortalama 4-6 haftaVücut ise ortalama 8-10 haftadır.

Green Lıfe Lazer Epilasyon

Bursa Green life Lazer Epilasyon ve Epilasyon Uygulaması

Detaylı Bilgi